Fixtures Calendar

Use the calendar below to browse any upcoming fixtures for the Drakes Huddersfield Cricket League.

June 2017

MonTueWedThuFriSatSun
12 3 4
1:00PM Cup Fixtures
56789 10 11
12 13
6:30PM Cup Fixtures
141516 17 18
1:00PM Cup Fixtures
19 20
6:30PM Cup Fixtures
212223 24 25
26 27
6:30PM Cup Fixtures
282930

June 2017

  • 3
    • 1:00 PM - League Fixtures
      Drakes Premiership
      Barkisland v Thongsbridge
      Delph & Dobcross v Cawthorne
      Golcar v Broad Oak
      Honley v Skelmanthorpe
      Kirkburton v Armitage Bridge
      Scholes v Moorlands
      Shepley v Hoylandswaine

      Jedi Championship
      Almondbury Wes v Meltham
      Clayton West v Holmfirth
      Kirkheaton v Mirfield Parish Cav
      Lascelles Hall v Shelley
      Linthwaite v Slaithwaite
      Rastrick v Elland

      Cedar Court Conference
      Almondbury v Birkby Rose Hill
      Cumberworth United v Hall Bower
      Emley Clarence v Thurstonland
      Marsden v Denby Dale
      Mirfield v Lepton Highlanders
      Upperthong v Denby

      Drakes Premiership Two
      Armitage Bridge v Scholes
      Broad Oak v Cumberworth United
      Cawthorne v Clayton West
      Elland v Honley
      Hoylandswaine v Delph & Dobcross
      Skelmanthorpe v Kirkburton
      Slaithwaite v Barkisland

      Jedi Championship Two
      Birkby Rose Hill v Rastrick
      Cartworth Moor (1XI) v Golcar
      Denby Dale v Shepley
      Flockton (1XI) v Almondbury Wes
      Hall Bower v Marsden
      Holmfirth v Holmbridge (1XI)
      Meltham v Edgerton & Dalton (1XI)
      Nortonthorpe (1XI) v Almondbury
      Free Date: Moorlands

      Cedar Court Conference Two
      Denby v Flockton (2XI)
      Edgerton & Dalton (2XI) v Emley Clarence
      Holmbridge (2XI) v Lascelles Hall
      Lepton Highlanders v Cartworth Moor (2XI)
      Mirfield Parish Cav v Linthwaite
      Shelley v Upperthong
      Thongsbridge v Kirkheaton
      Thurstonland v Nortonthorpe (2XI)
      Free Date: Mirfield

  • 4
    • 1:00 PM - Cup Fixtures
      Sykes Cup Second Round
      Scholes v Shelley
      Delph & Dobcross v Thongsbridge
      Golcar v Broad Oak
      Armitage Bridge v Clayton West
      Kirkburton v Shepley
      Skelmanthorpe v Lepton Highlanders
      Moorlands v Honley
      Hoylandswaine v Lascelles Hall

      Paddock Shield Second Round
      Holmfirth v Moorlands / Nortonthorpe 1XI
      Thurstonland v Edgerton & Dalton
      Cumberworth United v Hoylandswaine
      Slaithwaite v Kirkburton
      Cawthorne v Delph & Dobcross
      Denby Dale v Linthwaite
      Barkisland v Scholes
      Honley v Skelmanthorpe

  • 10
    • 1:00 PM - League Fixtures
      Drakes Premiership
      Armitage Bridge v Honley
      Broad Oak v Shepley
      Cawthorne v Barkisland
      Hoylandswaine v Delph & Dobcross
      Moorlands v Golcar
      Skelmanthorpe v Scholes
      Thongsbridge v Kirkburton

      Jedi Championship
      Elland v Clayton West
      Holmfirth v Kirkheaton
      Meltham v Linthwaite
      Mirfield Parish Cav v Almondbury Wes
      Shelley v Rastrick
      Slaithwaite v Lascelles Hall

      Cedar Court Conference
      Birkby Rose Hill v Upperthong
      Denby v Emley Clarence
      Denby Dale v Almondbury
      Hall Bower v Mirfield
      Lepton Highlanders v Marsden
      Thurstonland v Cumberworth United

      Drakes Premiership Two
      Barkisland v Cawthorne
      Clayton West v Hoylandswaine
      Cumberworth United v Armitage Bridge
      Delph & Dobcross v Broad Oak
      Honley v Skelmanthorpe
      Kirkburton v Slaithwaite
      Scholes v Elland

      Jedi Championship Two
      Almondbury v Birkby Rose Hill
      Almondbury Wes v Hall Bower
      Edgerton & Dalton (1XI) v Denby Dale
      Golcar v Nortonthorpe (1XI)
      Holmbridge (1XI) v Flockton (1XI)
      Marsden v Cartworth Moor (1XI)
      Rastrick v Moorlands
      Shepley v Holmfirth
      Free Date: Meltham

      Cedar Court Conference Two
      Cartworth Moor (2XI) v Thongsbridge
      Emley Clarence v Holmbridge (2XI)
      Flockton (2XI) v Lepton Highlanders
      Kirkheaton v Thurstonland
      Lascelles Hall v Shelley
      Linthwaite v Edgerton & Dalton (2XI)
      Mirfield v Mirfield Parish Cav
      Upperthong v Denby
      Free Date: Nortonthorpe (2XI)

  • 13
    • 6:30 PM - Cup Fixtures

      Total Indoor Cricket Solutions
      T20 Trophy (Group 1)

      Scholes v Shelley

      Shepley v Honley



      Total Indoor Cricket Solutions
      T20 Trophy (Group 2)

      Delph & Dobcross v Armitage Bridge

      Thongsbridge v Broad Oak



      Total Indoor Cricket Solutions
      T20 Trophy (Group 3)

      Skelmanthorpe v Kirkburton

      Hoylandswaine v Cawthorne



      Total Indoor Cricket Solutions
      T20 Trophy (Group 4)

      Barkisland v Elland

      Golcar v Moorlands



      Total Indoor Cricket Solutions
      T20 Shield Preliminary Round
      1 (Match 1) Meltham v Rastrick
      2 (Match 2) Slaithwaite v Linthwaite
      3 (Match 3) Holmfirth v Clayton West
      4 (Match 4) Kirkheaton v Lascelles Hall
      5 (Match 5) Mirfield Parish Cav v Almondbury Wes
      6 (Match 6) Denby v Marsden
      7 (Match 7) Upperthong v Cumberworth United
      8 (Match 8) Denby Dale v Birkby Rose Hill


  • 17
    • 1:00 PM - League Fixtures
      Drakes Premiership
      Barkisland v Hoylandswaine
      Delph & Dobcross v Broad Oak
      Golcar v Shepley
      Honley v Thongsbridge
      Kirkburton v Cawthorne
      Moorlands v Skelmanthorpe
      Scholes v Armitage Bridge

      Jedi Championship
      Almondbury Wes v Holmfirth
      Clayton West v Kirkheaton
      Elland v Shelley
      Lascelles Hall v Meltham
      Linthwaite v Mirfield Parish Cav
      Rastrick v Slaithwaite

      Cedar Court Conference
      Almondbury v Lepton Highlanders
      Denby v Birkby Rose Hill
      Emley Clarence v Cumberworth United
      Marsden v Hall Bower
      Mirfield v Thurstonland
      Upperthong v Denby Dale

      Drakes Premiership Two
      Armitage Bridge v Elland
      Broad Oak v Clayton West
      Cawthorne v Kirkburton
      Cumberworth United v Delph & Dobcross
      Hoylandswaine v Barkisland
      Skelmanthorpe v Scholes
      Slaithwaite v Honley

      Jedi Championship Two
      Birkby Rose Hill v Holmbridge (1XI)
      Denby Dale v Almondbury
      Edgerton & Dalton (1XI) v Rastrick
      Flockton (1XI) v Moorlands
      Holmfirth v Cartworth Moor (1XI)
      Meltham v Marsden
      Nortonthorpe (1XI) v Almondbury Wes
      Shepley v Golcar
      Free Date: Hall Bower

      Cedar Court Conference Two
      Cartworth Moor (2XI) v Upperthong
      Holmbridge (2XI) v Mirfield
      Kirkheaton v Emley Clarence
      Lepton Highlanders v Linthwaite
      Mirfield Parish Cav v Flockton (2XI)
      Shelley v Nortonthorpe (2XI)
      Thongsbridge v Lascelles Hall
      Thurstonland v Edgerton & Dalton (2XI)
      Free Date: Denby

  • 18
    • 1:00 PM - Cup Fixtures
      Sykes Cup Third Round
      TBC v TBC
      TBC v TBC
      TBC v TBC
      TBC v TBC

      Paddock Shield Third Round
      TBC v TBC
      TBC v TBC
      TBC v TBC
      TBC v TBC

  • 20
    • 6:30 PM - Cup Fixtures

      Total Indoor Cricket Solutions
      T20 Trophy (Group 1)

      Honley v Scholes

      Shelley v Shepley



      Total Indoor Cricket Solutions
      T20 Trophy (Group 2)

      Broad Oak v Delph & Dobcross

      Armitage Bridge v Thongsbridge



      Total Indoor Cricket Solutions
      T20 Trophy (Group 3)

      Cawthorne v Skelmanthorpe

      Kirkburton v Hoylandswaine



      Total Indoor Cricket Solutions
      T20 Trophy (Group 4)

      Moorlands v Barkisland

      Elland v Golcar



      Total Indoor Cricket Solutions
      T20 Shield Preliminary Round
      9 (Match 9) Thurstonland v Lepton Highlanders
      10 (Match 10) Mirfield v Almondbury
      11 (Match 11) Hall Bower v Emley Clarence
      12 (Match 12) Edgerton & Dalton v Holmbridge



      Total Indoor Cricket Solutions
      T20 Shield First Round
      A Northonthorpe v Almondburians
      B Flockton v Cartworth Moor
      C Winner Match 1 v Winner Match 2
      D Winner Match 3 v Winner Match 4
  • 24
    • 1:00 PM - League Fixtures
      Drakes Premiership
      Armitage Bridge v Moorlands
      Broad Oak v Barkisland
      Cawthorne v Honley
      Hoylandswaine v Kirkburton
      Shepley v Delph & Dobcross
      Skelmanthorpe v Golcar
      Thongsbridge v Scholes

      Jedi Championship
      Holmfirth v Linthwaite
      Kirkheaton v Almondbury Wes
      Meltham v Rastrick
      Mirfield Parish Cav v Lascelles Hall
      Shelley v Clayton West
      Slaithwaite v Elland

      Cedar Court Conference
      Birkby Rose Hill v Emley Clarence
      Cumberworth United v Mirfield
      Denby Dale v Denby
      Hall Bower v Almondbury
      Lepton Highlanders v Upperthong
      Thurstonland v Marsden

      Drakes Premiership Two
      Barkisland v Broad Oak
      Clayton West v Cumberworth United
      Delph & Dobcross v Armitage Bridge
      Elland v Skelmanthorpe
      Honley v Cawthorne
      Kirkburton v Hoylandswaine
      Scholes v Slaithwaite

      Jedi Championship Two
      Almondbury v Edgerton & Dalton (1XI)
      Almondbury Wes v Shepley
      Cartworth Moor (1XI) v Hall Bower
      Golcar v Holmfirth
      Holmbridge (1XI) v Meltham
      Marsden v Nortonthorpe (1XI)
      Moorlands v Birkby Rose Hill
      Rastrick v Denby Dale
      Free Date: Flockton (1XI)

      Cedar Court Conference Two
      Denby v Shelley
      Edgerton & Dalton (2XI) v Mirfield Parish Cav
      Emley Clarence v Thurstonland
      Lascelles Hall v Cartworth Moor (2XI)
      Linthwaite v Holmbridge (2XI)
      Mirfield v Kirkheaton
      Nortonthorpe (2XI) v Lepton Highlanders
      Upperthong v Thongsbridge
      Free Date: Flockton (2XI)

  • 27
    • 6:30 PM - Cup Fixtures

      Total Indoor Cricket Solutions
      T20 Trophy (Group 1)

      Shepley v Scholes

      Shelley v Honley



      Total Indoor Cricket Solutions
      T20 Trophy (Group 2)

      Broad Oak v Armitage Bridge

      Thongsbridge v Delph & Dobcross



      Total Indoor Cricket Solutions
      T20 Trophy (Group 3)

      Hoylandswaine v Skelmanthorpe

      Cawthorne v Kirkburton



      Total Indoor Cricket Solutions
      T20 Trophy (Group 4)

      Golcar v Barkisland

      Moorlands v Elland



      Total Indoor Cricket Solutions
      T20 Shield First Round
      E Winner Match 5 v Winner Match 6
      F Winner Match 7 v Winner Match 8
      G Winner Match 9 v Winner Match 10
      H Winner Match 11 v Winner Match 12